Online Tai Chi-sessies via Zoom

Elke vrijdagochtend worden er door onze School online-Tai Chi-sessies gegeven via Zoom van 10:30 tot 11:30 uur, welke sessies toegankelijk zijn voor iedereen. De sessies zijn gratis, met de mogelijkheid een donatie te doen (onderaan deze pagina). Er worden Qigong oefeningen gedaan (50 minuten) en White Crane Tai Chi oefeningen (10 minuten). De lessen worden gegeven door Arnout, een lid van onze School.
Lees hier ook het blog van Colin, een lid van de Engelse School of Meditation.

Om mee te doen klik op:

ID: 864 3519 8680
Code: som 

Alhoewel Tai Chi wordt gerekend tot de Oosterse vechtkunst, richt zij zich vooral op de innerlijke beleving en ontwikkeling. Tai Chi wordt in het algemeen solitair beoefend, waarbij de bewegingen voorzichtig en langzaam worden uitgevoerd. Regelmatige beoefening bevordert ontspanning, evenwicht, coördinatie, souplesse en een toename van energie. Het vermindert stress en angst. Het leert je je lichaam kennen, verbetert de ademhaling en brengt de geest tot rust. Het wordt dan ook beschouwd als meditatie in beweging.

Arnout Dogger (SvM) en Colin Irving (SoM) begeleiden de online Tai Chi

Qigong wordt ook gezien als meditatie in beweging en bestaat meestal uit een serie op zichzelf staande oefeningen. De oefeningen beïnvloeden de levensenergie (“qi”) op een positieve manier en hebben een gunstige invloed op allerlei aspecten van onze geestelijke en lichamelijke gezondheid. Iedere oefening bestaat uit het een aantal keren herhalen van een vaststaand patroon, waarbij ook een juiste manier van ademhalen essentieel is.

Zomerbijeenkomst 19 juli 2023, Tai Chi Sessie Amsterdamse Bos

Uit het blog van Colin Irving:

“Tai Chi lijkt veel op een bewegende meditatie. Terwijl het lichaam in beweging is, is de geest volkomen stil; het is een andere manier om dezelfde plek te bereiken waar we ons bevinden als we mediteren.
De twee praktijken zijn complementair; je kunt in de rust en stilte van de één vallen als je de ander doet.
Tai Chi gaat over mijn algemeen welzijn, door mijn hele leven heen. Door Tai Chi voel ik me stabiel en zelfverzekerd op mijn voeten doordat het spiergeheugen van de beweging van het lichaam wordt getraind.
De combinatie van de oefeningen met de adem leidt tot een geweldig gevoel van welzijn dat de hele dag bij je blijft.
Bij het beoefenen van Tai Chi ben je er niet meer, je bevindt je in dezelfde leegte als wanneer je mediteert, een essentiële stilte. Het is een discipline, een ritueel zoals meditatie. Wanneer we naar de kerk, een tempel of een andere heilige plaats gaan, volgen we rituelen. We doen dit omdat het de geest tot rust brengt. Ik bracht tijd door in een tempel in Taiwan. Er werd gezongen, gebogen, neergeknield, loopmeditaties… het was erg ritueel. Voor mij was het niet belangrijk om de betekenis van de rituelen te kennen; het was belangrijk om je over te geven aan de activiteit. Je volgt het en aan het einde zoem je door de energie die je hebt vrijgegeven. Door Tai Chi te doen, krijg je altijd toegang tot wat er in je zit. Je kunt het overdag meenemen en het helpt je ook om te slapen.”

Ervaring van een deelnemer:

“Elke vrijdag om 10.30 probeer ik de Tai-Chi sessie via Zoom van Arnout en Colin te volgen. Mijn ervaring met deze sessie is als volgt:
Een ontspannend uur, waarin de oefeningen in alle rust, stilte en eenvoud worden uitgevoerd.
Het geeft mij vooral een rustig gevoel. De doorbloeding van het lichaam wordt geactiveerd met deze oefeningen. Vervolgens is voor mij vooral de aandacht voor de ademhaling belangrijk. Door deze oefeningen wordt mijn ademhaling beter en rustiger. Vervolgens komt je lichaam weer in balans.
Na afloop van deze sessie (duurt 1 uur), ben ik volledig ontspannen en heb ik veel energie gekregen.
Arnout en Colin bedankt voor jullie inzet!”

Colin Irving (SoM) 19 juli 2023, Amsterdamse Bos